16.4.21

 

Środa 21.04

Witamy w lesie

DLACZEGO LAS JEST TAKI WAŻNY?

Las to jedyne dzisiaj miejsce na Ziemi gdzie współczesny, żyjący w pośpiechu człowiek może na chwilę zwolnić tempo, odetchnąć i cieszyć się widokiem otaczającego go świata. Człowiek od najdawniejszych czasów instynktownie szuka kontaktu z przyrodą, gdyż na jej łonie czuje się bezpiecznie. Las to kryjówka, niezwykły gospodarz, który otwiera swoje wrota dla każdego gościa. Oferuje czyste, wolne od zanieczyszczeń powietrze, a zamiast miejskiego hałasu odgłosy natury – szum drzew i śpiew ptaków. Wyjątkowy mikroklimat jaki panuje w lesie sprawia, iż w skwarze letniego popołudnia człowiek pragnie odpocząć w cieniu rozłożystego drzewa oraz raczyć się zapachem ziół i bogatego w tlen powietrza. Las to skarbiec, producent tlenu, dostawca drewna i innych dóbr; przyjaciel, który daje to co najlepsze a w zamian oczekuje jedynie odpowiedniego traktowania.

 

PAMIĘTAJ!

 

Las może istnieć bez człowieka, ale człowiek bez lasu nie może.

 

Co nam daje las

https://www.youtube.com/watch?v=GVxiSJ-E8HM

 

Bajkowy zakątek leśnych zwierzątek

 

https://www.youtube.com/watch?v=cs706BU_7wU

 

Ruszaj się ze świeżakami :

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vq4LxW6QX7I